Din varukorg är för närvarande tom!
Jag har inget hår kvar!
Som ni säkert har sett så har jag inte bloggat på ett tag. Har inte haft tiden eller orken till det. Har sovit enormt mycket dom senaste dagarna.. :/ Hoppas det är bra med er? För det är det med mig iaf. :)
Jo, nu till rubriken! Jag har inget hår kvar. Jag blev så trött på det och fick en snilleidé imorse – Jag rakar av mig håret! Sagt och gjort, min kära syster hjälpte mig såklart tills jag tog över trimmern.. ; ) Provade först 6mm men njae, det var lite för långt. Jag tänkte: Va fan, vi kör på 3mm. Vad kan jag säga om det då? Jo, jääääääävlar vad kort det blev, kort och snyggt om jag ska vara ärlig. : )
Det känns lite ovant och konstigt, men jag tyckte det blev snyggt och att jag passade i det. Nu har jag min normala hårfärg (mörkbrunt) och även det känns konstigt. Är van vid att vara rödhårig.. ;)
Så ja, nu blev det lite nytt för mig kan jag säga men ack så nöjd jag är! : )
Får be min syster fota mig så ni får se en bild på er.
Nä, nu blir det en sen lunch för mig, vi hörs senare! : )
Lämna ett svar