Din varukorg är för närvarande tom!
Men gud mormor, Hjälp mig! :O
Gokväll vänner!
Shit… Jag mår illa, magen kör runt! Tack vare den jäkla mjukglassen! :( Det har varit såhär i 2 år nu.. Min mage reagerar på glass, speciellt mjukglass. :/ Vissa gånger klarar jag mjukglass, andra gånger inte.. :( Som tyr är spyr jag inte. :) Så det är bra iaf.. Har spytt av glass dom senaste två åren.. :S
Nä, nu ska jag svara på kommentarer och kolla igenom hela min mail med över 1000 mail! :P
Toodles. ;)
Kommentarer
12 svar till ”Men gud mormor, Hjälp mig! :O”
-
Svar: Haha nej, fy vad pinsamt! :P Hoppas dock inte att de kommenterade det, fast som tur är är det ju inte ens (möjligen pinsamma) e-postadress som gör att man blir utan sommarjobb. ;)
Tack så mycket! :D Har ingen aning vad jag önskar mig bara, mina föräldrar har värsta problemen med att hitta något till mig… Man var så när man var yngre, ville ha något exakt, och fick man inte det gick världen under typ. ;)
Måste vara hemskt med en mage som reagerar på glass, det som är så gott! Hoppas det blir bättre
snart!Kram!
/Beccy -
Hej du! Det är bra med mig:) Är det bättre med dig idag, efter glassen? :P Idag ska jag jobba!
-
du kanske är laktosintolerant? :)
-
Du får låta bli glassen då ;)
-
Hej. Jo det är bra. hur är det själv?
-
sv: Hej hej :)
Det är bra med mig, dock lite trött pga allergi, men det går. Hur är det själv? :)
Har precis gjort ett nationellt prov, nu fortsätter skolan som vanligt fram tills klockan 15.45. Vad händer för dig? -
Är du allergisk mot mjölk eller? Jag har varit det, men nu är det bättre :)
-
sv: jo det är bra :) sj?
-
hejsan :) är allt bra ?
-
Nice! Går det bra då? ;P Nej tack, jag är nöjd med min jag åstadkommit själv 8) Men funderar också på att göra en ny faktiskt, but I'd prefer to do it myself – mer flexibelt att gå efter egna tankar än att förklara för någon annan hur man vill ha det :P
Men tack för erbjudandet!
-
du kan kolla om du är allergisk mot mjölk eller laktos (mjölksocker) hade så själv så kom vi fram till att jag är allergisk mot laktos (A)
-
Det är bra med mig! Själv då? :)
Ush det låter inte kul detdär … glass som är så gott! :P hehe
Lämna ett svar